Profesjonalne odgrzybianie

Nasza firma świadczy usługi odgrzybiania, usuwania zagrzybień ścian, drewna, więźby dachowej, pleśni oraz osuszania pomieszczeń. Wykonujemy pomiary wilgotności materiałów, powietrza oraz wydajności wentylacji, dzięki czemu możemy zlokalizować przyczynę pojawiającego się zawilgocenia w budynkach oraz pomieszczeniach.

Dowiedz się więcej 

Usługi

Poniżej prezentujemy zakres świadczonych przez nas usług.


Odgrzybianie ścian, drewna

Nasza firma wykonuje odgrzybianie pomieszczeń przy użyciu zaawansowanych środków chemicznych.

Dowiedz się więcej 

Osuszanie

Zajmujemy się osuszaniem pomieszczeń po zalaniach oraz odtwarzamy izolacje poziome i pionowe przy zastosowaniu iniekcji krystaliczne.

Dowiedz się więcej 

Dezynfekcja pomieszczeń

Zajmujemy się dezynfekcją pomieszczeń i wszelkich powierzchni.

Dowiedz się więcej 

Pomiary wilgotności i doradztwo

Kompleksowe pomiary wilgotności i parametrów budynku. Wilgotność ścian i drewna, mostki termiczne, wentylacja.

Dowiedz się więcej 

O nas

Poniżej prezentujemy profil naszej firmy.


Nasze doświadczenie w zakresie usuwania wilgoci oraz odgrzybiania zdobyliśmy w Anglii, gdzie wilgotność powietrza jest wysoka z racji panującego tam klimatu a porażenie grzybami pleśniowymi występuje bardzo czesto. Rozpoczynając prace w dezynfekcji nie byliśmy świadomi zagrożenia jakie dla budynku stanowi wilgoć oraz grzybnie grzybów domowych. Im więcej zagłebialiśmy się w swojej pracy tym coraz wiecej wiedziliśmy jak negatywne skutki dla zdrowia ma mieszkanie w zainfekowanym domu lub mieszkaniu.

Poznaliśmy techniki tam stosowane w zakresie profesjonalnego odgrzybiania wnetrz, osuszania, likwidacji pleśni ze ścian, pleśni z drewna, zagrzybienia więźb dachowych, usuwania grzyba domowego z podłóg drewniach. Zapoznaliśmy się z głównymi patogenami i czynnikami które wpływają na rozwój zagrzybienia domu oraz mieszkań.

Postanowiliśmy nasze doświadczenie wykorzystać po powrocie w nasze rodzinne strony. Zajmujemy się profesjonalnym odgrzybianiem ścian, mieszkań, domów, kompleksowym likwidowaniem problemu zagrzybienia w mieszkaniach i domach. Usuwamy każdy rodzaj pleśni oraz grzybów domowych. Lokalizujemy przyczyny pojawiającej się w mieszkaniu nadmiernej wilgoci która prowadzi do rozwoju zagrzybienia. Swiadczymy usługi osuszania po zalaniach oraz doradztwie.

Posiadamy trzy oddziały na terenie kraju w Łodzi, Bydgoszczy i Poznaniu. Nasze usługi swiadczymy na terenie województwa łódzkiego w miastach takich jak Łódz, Kutno, Łęczyca, Łowicz, Pabianice, Poddębice, Zgierz, Piotrków Tryb, w województwie Kujawsko-Pomorskich w miastach Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz oraz w województwie Wielkopolskim w Poznaniu, Swarzędzu, Koninie, Kole, Kaliszu, Gnieźnie bądź też województwie Mazowieckim np. w Warszawie.

O nas

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.


Jak wygląda odgrzybianie?

Usługa polegająca na usunięciu wykwitów pleśni czy grzybów z przegród budowlanych, konstrukcji budowlanych. Odgrzybianie polega na zlokalizowaniu przyczyny która prowadzi do tworzenia optymalnych warunków do rozwoju pleśni. Określamy wilgotność powietrza, wilgotność przegród budowlanych/konstrukcji budowlanych, badamy wydajność wentylacji, określamy mostki termiczne. Po zidentyfikowaniu przyczyny przy użyciu środków dezynfekujących usuwamy ogniska pleśni przez co powierzchnie stają się bezpieczne dla użytkowników mieszkania. Po usłudze odgrzybiania sporządzamy protokół z usługi wraz z gwarancją.

Co powoduje powstawanie grzybów i pleśni?

Ogólną przyczyną powodującą wystąpienie wykwitów pleśni lub grzybów w pomieszczeniach jest nadmierna wilgotność powietrza lub zawilgocenie przegród budowlanych. Na powyższe warunki mają najczęściej wpływ: Niedrożne kanały wentylacyjne, brak doprowadzenia świeżego powietrza do budynku/mieszkania, nadmierne mostki termiczne w których tworzą się punkty rosy, awarie hydrauliczne, przecieki rur, syfonów, nieszczelności na styku brodzików/wanny z ścianą, uszkodzone obróbki dachowe, częste błędy prac budowlanych.

Czy grzyb na ścianie sam zniknie?

Niestety nie, aby zniknął grzyb ze ściany należy znaleźć przyczynę jego powstawania i to naprawić, a następnie użyć odpowiednich środków grzybobójczych.

Ile kosztuje profesjonalne odgrzybianie?

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje odgrzybianie pokoju, ścian, mieszkania, więźby dachowej bądz czegoś innego PRZEJDŹ DALEJ lub SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

Jak usunąć grzyb ze ściany przed malowaniem?

Nanieść środki grzybobójcze na zainfekowane powierzchnie odczekać około 3-4 godzin następnie zmyć powierzchnie wodą z mydłem lub innym detergentem. Natomiast w pierwszej kolejności proponowalibyśmy znaleźć przyczynę jego powstawnia.

Jak trwale usunąć grzyba lub pleśń ze ściany?

Aby skutecznie usunąć problem zagrzybienia w mieszkaniu / budynku należy bezwzględnie zlokalizować i usunąć przyczynę, która powoduje dogodne warunki fizyczne do rozwoju pleśni/grzybów.

Jakie ekologiczne sposoby usuwania pleśni?

Do nie „chemicznych” środków dezynfekujących działających na pleśnie i grzyby możemy zaliczyć: ocet spirytusowy, alkohol w stężeniu powyżej 70%, olejek herbaciany, olejek pomarańczowy, potraktowanie powierzchni zainfekowanej wysoką temperatura (opalarki około 500 stopni). Należy nanieść środki na zainfekowane powierzchnie odczekać około 3-4 godzin następnie zmyć powierzchnie wodą z mydłem lub innym detergentem.

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie polega na dezynfekcji powietrza za pomocą ozonu. Ozon jest to nietrwała forma tritlenu powstająca w wyniku wyładowań elektrycznych. Ozon ma bardzo silne właściwości utleniające i dezynfekujące. Ozon miesza się z powietrzem w mieszkaniu docierając do każdego zakamarka i dezynfekuje z wirusów, pleśni, grzybów, zarodników i roztoczy. Ozon ma również właściwościowości utleniające. Zmniejsza intensywność zapachów papierosów, chemikaliów, spalenizny, stęchlizny oraz redukuje stężenie alergenów w powietrzu.

Galeria

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć - są to najczęściej spotykane przez naszą firmę problemy z pleśnią i grzybami. Pojawiają się zagrzybienia zarówno w pomieszczeniach użytkowych jak i konstrukcjach budowlanych.


Grzyb nad oknem
Zagrzybiona więźba dachowa
Zagrzybienie za szafka
Grzyb w łazience
Grzyb w narożniku
Grzyb w piwnicy
Wilgoć w narożniku
Grzyb na ścianie
Zagrzybiona podbitka
Zagrzybiona ściana
Grzyb na więźbie dachowej
Zagrzybione drewno

Kontakt

Nasze dane kontaktowe, lokalizację na mapie oraz formularz kontaktowy znajdziesz poniżej.


Kontakt telefoniczny

Oddział Poznań, Łódź i Bydgoszcz:

531 246 351 (Michał Rzepka)

Oddział Łódź:

607 469 323 (Mariusz Białkowski)

Oddział Warszawa:

504 928 205 (Przemysław Dobosz)

Oddział Poznań:

Oddział Gdańsk:

Oddział Bydgoszcz:

Oddział Łodź:

Formularz kontaktowy

  Wyślij nam wiadomość!


Trwa ładowanie...
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy!
  WRÓĆ DO GÓRY