Osuszanie budynków - Łódź, Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk, Kutno

Sąsiad zalał Ci mieszkanie? Pękła Ci rura hydrauliczna? Dach przecieka? Może pojawia się zjawisko podsiąkania kapilarnego przez uszkodzoną izolacje fundamentów? Nie wiesz jak poradzić sobie z tym problemem? Chętnie pomożemy kompleksowo. Nasza firma pomaga usunąć skutki takich zdarzeń.

Pomagamy zidentyfikować przyczynę zawilgocenia oraz dobrać odpowiednie rozwiązanie aby zlikwidować wilgoć w pomieszczeniu. Osuszamy wnętrza profesjonalnymi osuszaczami, usuwamy zawilgocone tynki i dezynfekujemy powierzchnie przygotowując kompleksowo pod remont.

Od czego zacząć?

  •  Osuszanie zwykle rozpoczynamy od dokładnej inspekcji budynku. Głównym powodem pojawiającego się zawilgocenia jest nie wydajna wentylacja grawitacyjna, awarie hydrauliczne lub podsiąkanie wody gruntowej. W zależności od występującego problemu, badamy jak usprawnić istniejącą wentylacje, zahamować podsiąkanie wody gruntowej do budynku.
  •  Jeśli wilgotność w mieszkaniu jest zbyt duża lub ściany nasiąkneły zbyt dużą ilością wody wykorzystujemy profesjonalne osuszacze powietrza które zmniejszają stęzenie pary wodnej w powietrzu oraz wyciągają wilgoć z murów.

Jak rozpoznac problem nadmiernego zawilgocenia w mieszkaniu.

Jesli w Twoim mieszkaniu lub domu możesz zaobserwowac takie zjawiska jak:

  •  Wykwity solne na scianach
  •  Zaparowane okna
  •  Cyklicznie pojawiające się zagrzybienie
  •  Zapach piwnicy lub mokrych książek

Są to oznaki że w Twoim domu jest problem z nadmierną wilgocią, niestety duża wilgoć negatywnie wpływa na jakość życia. Nadmierna wilgoć negatywnie wpływa na zdrowie człowieka, znacznie podnosi koszty ogrzewania domu oraz sprzyja rozwojowi drobnoustrojów które wydzilają rakotwórcze mykotoksyny.

Iniekcja Krystaliczna

Inkecja krystaliczna polega na wprowadzeniu do muru substacji które zamykają kapilary i pory którymi woda gruntowa podsiąka i powoduje nadmierną wilgotność ścian i murów. Fachowo mówiąć wykorzystując ten sposób możemy odtworzyć izolacje poziomą miedzy fundamentem a scianą lub pionową pomiedzy scianą fundamentową, scianą piwnicy a gruntem tak aby woda gruntowa nie przedostwała się do wewnątrz. Wykonanie polega na nawierceniu otworów w scianie co około 10-15 cm prawie na grubość muru oraz pod pewnym kątem. W tak wywiercone otwory wprowadza się odpowiednią mieszanine cementu i wody oraz odpowiednich soli krystalizujących. Pełna izolacja powstaje po około 7 dniach.

  WRÓĆ DO GÓRY